Üye Paneli
E-posta :
Şifre :
» Şifremi Unuttum
» Üye Olmak İstiyorum...
Duyuru Listesi
Ad Soyad
E-posta

İstatistik

Bugün : 153
Dün : 1084
Bu Ay : 15044
Geçen Ay : 24883
Toplam : 2920348
 
  » 72.Hutbe-Çağdaş Haçlı Seferleri
    » Görüntülü Dersler » Hutbeler » 72.Hutbe-Çağdaş Haçlı Seferleri

 

  

Çağdaş Haçlı seferleri

Ubeydullah Arslan

إِنَّ الْحَمْدَ لله نَحْمَدُهُ وَنَسْتَعِيْنُهُ وَنَسْتَغْفِرُهُ، وَنَعُوْذُ بالله مِنْ شُرُورِ أَنْفُسِنَا وَمِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا، مَنْ يَهْدِهِ اللهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ وَمَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ، وَأَشْهَدُ أَنْ لَا إله إلا الله وَحْدَهُ لَا شَرِيْكَ لَهُ، وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُوْلُهُ.

أَمَّا بَعْد فإنَّ أَصْدَقَ الْحَدِيثِ كِتَابُ اللهِ، وَخَيْرَ الْهَدْيِ هَدْيُ محمدٍ صَلَّى الله عليه وسلَّم، وَشَرَّ الْأُمُورِ مُحْدَثَاتُهَا، وَكُلَّ مُحْدَثَةٍ بِدْعَةٌ، وَكُلَّ بِدْعَةٍ ضَلَالَةٌ، وَكُلَّ ضَلَالَةٍ فِي النَّارِ

            Bizleri hidayete ulaştıran, tevhidle tanıştıran, nimetleriyle donatan, bizleri en güzel resulle müjdeleyen, son dinle yollarını gösteren, Kuranla kalplerimizi aydınlatan Allah’a hamd olsun.

           Salat ve selam Resullerin sonuncusu, gözlerin nuru, kaplerin sevgilisi, önderlerin en büyüğü olan Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in ve seçkin tahir ashabının üzerine olsun.

           Bugünkü hutbemizin konusu “Çağdaş haçlı seferleri.” Bu hutbemde, “haçlı seferlerinin tehdidine değinmeye ” çalışacağım.

 

 

               Tevhid Davetçisi Resulümüz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in geldiği günden beri Tevhide, İslam’a ve müslümanlara karşı büyük bir savaş verilmekte ve bu savaş kıyamete kadar da sürecektir. Bu sunnetullahtır. Allah’ın kanunudur.Bunda bir değişiklik görmeyeceğiz. Allah şöyle buyurur:

{وَلَنْ تَرْضَى عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ}

“Yahudiler ve Hristiyanlar sen onların dinlerine/arzularına uymadıkça senden razı olmazlar.” (Bakara-120)

                       Yahudiler ve Hristiyanlar biz onların dinlerine, küfürlerine, şirklerine ve batıl arzularına uymadıkça, dedikleri yolda seyret etmedikçe bizden razı olmayacaklardır, çünkü Allah bunu bize ayetiyle en doğru bir şekilde haber vermiştir.

                  Yahudiler ve Hristiyanlar İslam dünyasının yeniden uyanışını engellemek için büyük planlar, yüksek harcamalar, siyasi kararlar ve askeri tedbirler alırlar. Bugün ABD ve Batının atmış olduğu her hareketin temel hedefi, İslam dünyasını bölmek, gücünü kırmak, liderlerini dilediği tarzda yönetip kolay bir şekilde iktisadi gayelerine ulaşmaktır.

 

 

              Dünya kamuoyu önde yapamadıklarını, kendi elleriyle yetiştirdikleri liderlerle, ajanlarla ve terör örgütleriyle yaparlar. Bunu da başaramıyınca 15 Temmuz örneğinde olduğu gibi arka bahçedenyöneterek darbe girişimlerine zeminler hazırlarlar.

              Aziz Müslümanlar, kıymetli kardeşlerim, Eğer biz geçmişte yaşanılan tarihi gerçekleri, Müslüman topraklarına karşı oynanan oyunları, düşmanın tarih boyu yaptığını, yapmak istediğini bilirsek günümüzde yaşanılan olayları ve oyunları daha doğru okur ve anlar tedbir alırız.

              Düşmanı, hilesini, tuzağını, hedefini en iyi tanımanın yolu tarih okumalarından geçer. Tarihi güzel okuyan, fehmeden, ondan dersler çıkartıp geleceğini bina eden Müslümanlar hiçbir zaman yenilgiye düşmemiştir

                 Müslümanlara yönelik gerçekleşen her savaşın, tuzağın, işgalin, tehditin arkasında muhakkak olarak Yahudilerin ve Hristiyanların oluşturduğu haçlı birliği bulunur.

             Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem Mekke’ye gelmeden önce insanlık puta tapan, şirk koşan, zülüm bir hayatın içinde kıvranan ilahi bir mesajın gelmesini bekleyen zifiri bir karanlık içinde yaşıyordu.

 

 

             Rasulullah vakit kaybetmeden Mekkelileri Tevhide davet etti, iman edenler de oldu düşmanlık edenler de oldu, Şirk ehli atalarına sahip çıkarak tevhide düşmanlık etti, iman edenler de İslam sancağını beldelerden beldelere taşıdı. İslam her geçen gün fetihlerle yeni beldelere ulaştı.

                   Peygamberin vefatından sonra gelen halifelerimiz İslam’a ve Müslümanlara büyük katkılar sağladı, dini Mübin İslam’ın sancağını hep yücelttiler. Halifeler döneminde, Emevi, Abbasi, Seçluklular ve Osmanlı dönemlerinde keza sürekli Hristiyan ordularıyla çeşitli cephelerde savaşılmıştır. Böylece Yahudilerin ve Hristiyanların  gücü Arap yarım adasında kırılmıştır.

               Tarih 1095 yılıydı. Bu yıllarda, Hristiyanlar, İspanya’da ki Endülüs Müslüman devletinin 350 yıllık gücünü iyice zayıflatmış, Müslümanların toprak kaybına sebep olmuş, İspanya topraklarından yavaş yavaş çıkarmayıbaşarmışlardı.

              Bu güç onları harekete geçirmiş, kendilerine güvenlerini artırmıştı. Bu esnada Anadolu da Selçuklu Müslümanlarının muhteşem bir hâkimiyeti vardı. Selçuklu İslam devleti; İslam sancağını taşıyor. Kafir Bizans’ın hudutlarına kadar dayanarak korkulu rüyası olmuştu.  Her geçen günde Selçuklu Devleti topraklarını genişletiyordu.

               Bu durum haçlıları düşündürüyor, ilerleyen İslam ordusunun tehditlerini hissetmeye başlıyorlardı. Buna engel olmaları gerekliydi. Avrupanın içine kadar uzanacak bir İsam ordusundan korkuyorlardı. Güçlü büyük ve her yere elini uzatan bir Müslüman ülke onların çıkarlarına, topraklarına tehdit ediciydi. Bir şey yapılmalı ilerleyen Müslüman ordusu durdurulmalı, sonra da Küdüs Cennet krallığı ele geçirmeliydi.

                İlk adımı Papa 2.Urban attı. Papa 2. Urban Kilise konseyini toplayarak haçlı birliğini temsil eden bir haçlı ordusunun oluşturulmasını, Kudüs’un Müslümanların hakimeyetinden, elinden kurtarılması emrini verdi.

                  Böylece ilk adımı Papa 2. Urban attı. Tarihe haçlı seferleri olarak geçecek bu lanetli seferler, İslam dünyasının 200 yıl başına bela olacak, köylerini ve şehirlerini yerle bir edip yakacak, canlarına ve namuslarına el uzatacaktı. Kanlı vahşi bir orduyla girdikleri her beldeyi Moğollar gibi harabeye çevirceklerdi.

             Haçlı seferleri; (1096-1270) yılları arasında Hristiyan ordularının dini, fikri ve iktisadi amaçlı Müslüman topraklarına yönelik yaptığı seferlerdir. Hristiyan dünyası yani haçlı birliği bu savaşı kutsal savaş olarak görmüştür. Bu lanetli haçlı ordusuna günümüz batı ülkelerinin hemen hemen hepsi iştirak etmiştir.

              Haçlı seferlerinin temel amacı; Müslümanların gücünü kırmak, İslam ordusunun Bizans’a ilerleyişini engel olmak, “cennet krallığı” adını verdikleri krallığı Kudüs’te tesis etmektir.

              Bu ordunun asıl hedefi, önüne çıkan tüm Müslümanları katlede katlede Kudüs krallığını kurmaktır. Nitekim bu hedefe ulaşıp 200 yıl boyunca Kudüs’te işgallerini sürdürmüşlerdir.

                Haçlı seferlerinin temelinde, dini, akidevî bir kimlik vardır. Haçlı ordusu, şu an batılı ülkelerin -hemen hemen hepsinin oluşturduğu- Hristiyan ordusudur.

            Bu ordu 1 yılda toplanmış, köylü, zengin, asker, yerli halk tarafından oluşturulmuş dini tutkuları öne çıkartılmış, vahşeti, cinayeti ve mazlumların kanını dökmeyi gaye edinmiş bir orduydu. Ayrıca bu ordunun komutanları ve askerleri, Müslüman etinin domuz etinden daha lezzetli olduğunu söyleyen, kutsal şiarları ve sloganları olan bir ordudur.

           Bu ordu önüne çıkan tüm Müslüman köylerini ve şehirlerini yerle bir etmiş, Müslümanları vahşice öldürmüş, etlerinin domuz etinden daha lezzetli olduğunu söylemişti. Küdüs’ü tekrar bu ordunun elinden Selahaddin el-Eyyubi dediğimiz büyük müslüman komutan almıştır.

              Selahaddin 90 yıl haçlıların elinde kalan Küdüs’ü alarak Müslümanlara hediye etmiştir. O günden beri haçlılar, Küdüs için hep planlar kurmuştur.  

                Osmanlı devleti Bizans İmparatorluğunun başkenti konstantineyi yani İstanbul’u fethedene kadar Hristiyanlar hala güçlüydü, Fatih Sultan Mehmet 1453’de İstanbul’u fethederek Müslümanlara hediye etmiştir. Haçlılar o günden beri sürekli tuzaklar, oyunlar ve gizli ajanlar eliyle Osmanlıyı zayıflatmak için mücadele etmiştir.

                 Osmanlıyı hasta bir devlet olarak yakaladıkları zamanda jön türkler denen batılı türk gençleri örgütleyerek 2.Abdulhamide karşı isyana teşvik etmişlerdir. Nerede Osmanlıya muhalif bir birey, örgüt, hareket, ulus ve devlet varsa onu desteklemişler, Osmanlının ve hilafetin yıkılmasına ön ayak olmuşlardır.

               Osmanlı yıkılınca Andoluyu işgal ederek Müslüman vatanımızda büyük katliamlar yapmışlardır. Fransızlar bu şehirde kadın, çocuk, yaşlı genç demeden yediden yetmişe herkesi kurşuna dizmiştir. Fakat Allah kafirlere fırsat vermemiş, Müslümanların gücünü artırmış, haçlı birliklerini kurtuluş harbinde yenilgiye uğratmıştır.

            Haçlılar ya işgal ederler oraları ellerinde tutarlar, tutamazlarsa mutlaka kendilerine hizmet edecek liderleri başa geçirip tuzaklarını devam ettirirler. Osmanlı sonrası yeni kurulan devletin başında ki adamda onların adamıdı.

               Onun eliyle İslam’a ve Müslümanlara karşı büyük inkılaplar gerçekleştirdiler. Dini ayaklar altına aldılar. Hilafeti ilga ettiler. Arapçayı men ettiler, ezanları Türkçe okuttular, ulus düşüncesini yaydılar, ırklar arası bölünmeye kapılar açtılar, işte o yıllarda fitnenin tohumunu ekerek ülkeyi kendi adamlarına terk ederek gittiler.

               Sonra bu din düşmanı batılı iktidar eliyle islam’a ve Müslümanlara karş her sahada kirli oyunlar sergilendi, alimler şapka giymedi gerekçesiyle asıldı, arapça ezan okuyanlar deli damgası yediler, medreseler kapatıldı, dinsizliği aşılayan mektepler kuruldu, türk milliyetçiliği dayatıldı, dağlara ne mutlu türküm diye yazılar yazıldı, karakol duvarlarına Allah yok Muhammed de tatile çıktı pankartları asıldı. Bu kısa bilgiler bile bir milletin nasıl bölündüğüne, dinine karşı nasıl büyük düşmanlık edildiğine somut delildir.

                    Haçlılar şimdi elleriyle kurdukları bu yapının 100 yıl ayakta kaldığını artık çüremeye başladığını, ülke eskisi gibi ellerinde olmadığını, ülkeyi ileriye doğru götüren, imanlı, namaz kılan liderlere sahip olduğunu fark edince ülkeyi bölmeye yeniden adım attı, çünkü bölünmüş bir Türkiye yutulmaya daha kolaydı.

                       Şimdi ülkemizde yayılan ulus devlet düşüncesinin ardında ki üst akıl başka tabirle küresel küfür güçler bunlardır.

             Haçlıların işgali, en son 15 Temmuz günü yürürlüğe sokulmak istendi, fakat milletin ve liderin basiretli tutumu düşmanın oyununu geri püskürttü, düşman böyle bir direniş beklemiyordu, bu son süreç onları daha tedirgin edip korkulara sürükledi.

           Bundan sonra şiddetli düşmanlıklar, sert kararlar, iktisadi yaptırımlar, milleti yıldırmaya, kışkırtmaya kadar varan acil planlar yapacaktır. Terör örgütlerinin eliyle de kanlı eylemler planlayacaklardır.

                   Müslümanların bir hendekte tek yumruk olmalarının zamanıdır. Dinimiz, vatanımız, neslimiz ve kazandıklarımız tehlikededir. Kafir küresel güçler, islam toprakları üzerinde yeni haritalar çizmektedir, bu durumda biribirimizle uğraşmak yerine düşmana karşı milletimizi bilinçlendirmek zorundayız, aksi halde Suriye, Irak, Afganistan, Libya gibi Müslüman topraklarının içine düştüğü acı süreçlere düşebiliriz.

               İş işten geçince kaybeden hepimiz oluruz. Ben davetçi olarak toplumsal görevimi yapmakla mükellefim. Milletimin ve dinimin zarar görmemesi için çözüm yolları bulmam gerekir. Düşmanın tarihi hesaplaşmasına karşı uyanık olmalıyız. Su uyur düşman uyumaz, en zayıf noktamızda hepimizi imha etmenin yoluna koyulurlar.

 

بارَكَ اللهُ لِيْ وَلَكُمْ في القرآنِ العَظيمِ،

وَنَفَعَنِيْ وَإِيَّاكُمْ بِمَا فِيهِ مِنَ الآياتِ وَالذّكْرِ الْحَكِيمِ،

أَقُولُ قَوْلِي هَذَا، وَأَسْتَغِفِرُ اللهَ لِي وَلَكُم وَلِسَائِرِ المسلمينَ مِنْ كَلِّ ذَنْبِ فَاسْتَغْفِرُوهُ، إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيم

Otur.

 

الحمد لله حمدًا طيبًا كثيرًا مباركًا فيه كما يحب ربنا ويرضى، أحمده وأشكره، وأتوب إليه وأستغفره،

فَاتَّقُوا اللهَ -أَيُّهَا المُؤمِنُونَ- وَكُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ،

وَأَطِيعُوا اللهَ وَالرَّسُولَ لَعَلَّكُم تُرحَمُونَ

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيماً

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ، وَعَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ، وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ، إِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ،

اللَّهُمَّ بَارِكْ عَلَى مُحَمَّدٍ، وَعَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ، وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ، إِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

وَارْضَ اللَّهُمَّ عن خُلَفَائِهِ الرَّاشِدِينْ: أَبِي بَكْرِ، وعمرَ، وعثمانَ، وعليٍّ؛ وعَن سَائِرِ أَصْحَابِ نَبَيِّكَ أَجْمَعَينِ، وَعَنِ التَّابِعِينِ، وَتَابِعِيهمْ بِإِحْسَانٍ إلى يَوْمِ الدِّين،

اللَّهم أعِزَّ الإسلامَ والمسلمينْ، وأذِلَّ الشركَ والمُشرِكِينْ، وَدَمِّرْ أَعْدَاءَ الدِّينْ، وَانْصُرْ عِبَادَك المُوَحِّدين،

 

رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْإِيمَانِ وَلَا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلّاً لِّلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

 

رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ

رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

يَا عِبِادَ اللهِ

إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاءِ ذِي الْقُرْبَى

وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ

“Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.”

اَقِمِ الصَّلَاة

 

 

 

 

83.Hutbe:Bir iyiliği hakir görme
İzlenme : 733

82.Hutbe:En faziletli amel hangisidir ey nebi?
İzlenme : 672

81.Hutbe-İslam’dan çıkartan en tehlikeli on madde
İzlenme : 674

80.Hutbe-Bu yedi hususu biliyor musun?
İzlenme : 745

79.Hutbe-Saklı putlarını kır
İzlenme : 676

78.Hutbe-Cennette nebiyle beraber olacaklar
İzlenme : 454

77.Hutbe-Çocukların kalbine ekilmesi gereken yedi tohum
İzlenme : 477

76.Hutbe-Af ve rahmet peygamberinin hayatından örnekler
İzlenme : 404

75.Hutbe-Tin suresinin düşündürdükleri
İzlenme : 447

74.Hutbe-Fatiha Suresinin düşündürdükleri
İzlenme : 430

73.Hutbe-Niçin okumalıyız?
İzlenme : 466

71.Hutbe-Din nasihattır
İzlenme : 467

70.Hutbe-Mutluluğa giden yol
İzlenme : 617

69.Hutbe-Lokman’ın oğluna vasiyeti
İzlenme : 506

68.Hutbe-Günahlarımızı unuttuk
İzlenme : 630

67.Hutbe-Ebu Bekir Sıddık (r.a.)
İzlenme : 600

66.Hutbe-Beni işiten var mı?
İzlenme : 622

65.Hutbe:Muharrem ayının fazileti ve bidatleri
İzlenme : 577

64.Hutbe:Allah mı hayırlı yoksa ortak koştuklarınız mı?
İzlenme : 564

63.Hutbe:İbrahim aleyhi selam ve Kavmi
İzlenme : 624

62.Hutbe-2016 Kurban Bayramı Hutbesi
İzlenme : 569

61.Hutbe-Musa’nın Kavmi (2)
İzlenme : 633

60.Hutbe-Musa’nın Kavmi (1)
İzlenme : 563

59.Hutbe:Nuh’un Kavmi
İzlenme : 624

58.Hutbe-Medyen Kavmi
İzlenme : 652

57.Hutbe-Semud Kavmi
İzlenme : 715

56.Hutbe:Allah beni seviyor mu?
İzlenme : 966

55.Hutbe-Bir yiğit olarak Habibu Naccar
İzlenme : 617

54.Hutbe-Ramazandan sonra ki görevlerim
İzlenme : 606

53.Hutbe-Ramazan bayramı hutbesi (2016)
İzlenme : 711

52.Hutbe-Cennetin sekiz kapısından girenler.
İzlenme : 1497

51.Hutbe-Kadir gecesinin fazileti
İzlenme : 733

50.Hutbe-Cennete girebilmek için 30 sebep
İzlenme : 1138

49.Hutbe-Müslüman olmam neyi gerektirir?
İzlenme : 771

48-Hutbe-Ramazan ayını nasıl karşılamalıyız?
İzlenme : 675

47.Hutbe-Ah bu dünya hayatına keşke dönebilseydim
İzlenme : 640

46.Hutbe-Siz ki en hayırlı ümmetsiniz
İzlenme : 610

45.Hutbe-Ben müslümanlardanım.
İzlenme : 660

44.hutbe-Onun ahlakı Kuran’dı.
İzlenme : 601

43.Hutbe-Kuran’ın üç topluluğu
İzlenme : 600

42.Hutbe-Cennetin anahtarları
İzlenme : 585

41.Hutbe-Rasulullah Taif’te.
İzlenme : 640

40.Hutbe-Cehalet şerî bir özürdür
İzlenme : 587

39.Hutbe-Peygamberin hataları tedavi etme yöntemi
İzlenme : 591

38.Hutbe-Cuma gününün faziletleri
İzlenme : 622

37.Hutbe-Kaç ilaha ibadet ediyorsun?
İzlenme : 572

36.Hutbe-Fitneler karşısında nasıl sebat edebilirim?
İzlenme : 586

35.Hutbe-İmanın kaideleri
İzlenme : 638

34.Hutbe-2015 Kurban bayramı hutbesi (İsmai’li anlamak)
İzlenme : 583

33.Hutbe-2015 Ramazan bayramı hutbesi
İzlenme : 587

32.Hutbe-İslam’ın kaideleri
İzlenme : 562

31.Hutbe-İmanın tadına nasıl ulaşabilirim?
İzlenme : 628

30.Hutbe-Firavun Ve Dostları
İzlenme : 577

29.Hutbe-Allah’a ibadet edin tağuttan sakın.
İzlenme : 613

28.Hutbe-Bana nasihat eder misin?
İzlenme : 577

27.Hutbe-Babacığım şeytana itaat etme.
İzlenme : 556

26.Hutbe-Fil suresinin düşündürdükleri
İzlenme : 569

25.Hutbe-Rabbine sığınan yedi gencin öyküsü
İzlenme : 574

24.Hutbe-Gençlere çok seveceği 21 nasihat
İzlenme : 573

23.Hutbe:Bu gidiş nereye?
İzlenme : 611

22.Hutbe-Kurtuluş Kapısı
İzlenme : 569

21.Hutbe-Kıymeti bilinmeyen beş büyük nimet
İzlenme : 562

20.Hutbe:Vakti gelmedi mi?
İzlenme : 578

19.Hutbe-Asr suresinin düşündürdükleri
İzlenme : 550

18.Hutbe-Seni ibadetten alıkoyan nedir?
İzlenme : 542

17.Hutbe-Kurtuluşa eren fırkanın akidesi
İzlenme : 556

16.Hutbe-Sen Allah’ın tanımladığı müslüman mısın?
İzlenme : 575

15.Hutbe-Hevasını ilah edineni gördün mü?
İzlenme : 1177

14.Hutbe Sizi sekar cehennemine ne sürükledi?
İzlenme : 1013

2015 Kurban Bayramı Hutbesi-Ubeydullah Arslan
İzlenme : 996

13.Hutbe-Allah’la beraber başka bir ilah mı var?
İzlenme : 991

12.Hutbe-Bugün mülk kimin?
İzlenme : 994

11.Hutbe-Mahşer gününde evin nerede olacak?
İzlenme : 903

10.Hutbe-Allah’a karşı samimi misin?
İzlenme : 865

9.Hutbe-Kıyamet için ne hazırladın?
İzlenme : 900

8.Hutbe-Allah’ı terk edip şeytanları dost edindiler.
İzlenme : 852

7.Hutbe-Şüphesiz ki Sen dosdoğru yola iletirsin.
İzlenme : 875

6.Hutbe-Toplumda ki en yaygın şirkler
İzlenme : 1213

5.Hutbe-Kulluk ancak Allah’a olur
İzlenme : 1022

2015 Ramazan Bayramı Hutbesi-Ubeydullah Arslan
İzlenme : 991

4.Hutbe-Dinde bilinmesi gereken Üç Esas
İzlenme : 1013

3. Hutbe-La İlahe İlallah’ın anlamı ve şartları
İzlenme : 895

2.Hutbe:"Şirkten Sakındırma"
İzlenme : 1000

1.Hutbe: "İlkin Tevhid"
İzlenme : 1135
Eklenme : 04/02/2017 14:24 İzlenme : 429
Oylama :     Uyarı : Oy verebilmek için üye girişi yapmanız gerekir
Link :
Yorum : Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız...
Giriş için tıklayınız...
Paylaş Delicious Stumble


Yunus:109 (Ey Muhammed!) Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hüküm verenlerin en hayırlısıdır.

 

 

 

 

 

 

Davet